KOMUNIKAT PRASOWY
17.11.2014

130 000 posadzonych drzew na 130 urodziny BFM SA

ZAŁĄCZNIKI

130 000 posadzonych drzew na 130 urodziny BFM SA

Relacja z nasadzeń w Nadleśnictwie Trzebciny

Bydgoskie Fabryki Mebli SA, wespół z Nadleśnictwem oraz Partnerami akcji zalesiania, 14 listopada (piątek) posadziły ostatnie 100 dębów z puli 130 000 sadzonek drzew zakupionych dla Nadleśnictwa Trzebciny. W ten sposób BFM SA nie tylko wsparły ideę zalesiania, ale również uhonorowały własne, 130 urodziny.

Nadleśnictwo Trzebciny (Leśny Kompleks Promocyjny Bory Tucholskie) silnie ucierpiało podczas gwałtownych nawałnic w 2012 roku. Porywiste wiatry i trąby powietrzne zniszczyły wiele hektarów lasu, który wymaga odnowienia.

BFM SA oraz Partnerzy akcji wspólnie sfinansowali zasadzenie 130 000 drzew:

1 500 dębów
18 000 brzóz
110 500 sosen

W piątek, 14 listopada, w Trzebcinach miało miejsce ostatnie nasadzenie – 100 sadzonek dębów przyczyniło się do odnowienia zniszczonego wichurami drzewostanu.

Nasadzenia poprzedził wykład Nadleśniczego, Pana Piotra Kasprzyka, który omówił wydarzenia z 2012 roku, kiedy to znaczące obszary lasu zostały zniszczone przez siły natury. Same nasadzenia przebiegły aktywnie, z dużym zaangażowaniem uczestników – każdy starał się, aby młode dęby posadzić zgodnie z instrukcją Nadleśniczego. Spotkanie uwieńczyło powieszenie na skraju lasu tablicy, która upamiętnia wkład BFM SA oraz Partnerów w sfinansowanie oraz przeprowadzenie akcji zalesiania. Rzecznik Lasów Państwowych wręczył także Prezesowi Bydgoskich Fabryk Mebli SA Marcinowi Lorychowi podziękowanie oraz pamiątkę, wyrażającą wdzięczność Nadleśnictw.

Partnerzy akcji


Drugi etap akcji zalesienia

Finał zalesiania w Trzebcinach otworzył jednocześnie drugi etap akcji, w który mogą zaangażować się wszyscy chętni – na FaceBooku (www.facebook.com/BydgoskieMeble) ogłoszono, że każdy, kto polubi, skomentuje lub udostępni post akcji, przyczyni się do odtworzenia zniszczonego drzewostanu. Każda z w/w aktywności to jedno drzewko, które BFM SA posadzi wiosną w imieniu aktywnego użytkownika FaceBooka.

 


0 kb

0 kb

0 kb

0 kb
newsletter